Blog

Jaka wykładzina sprawdzi się w pokoju dziecięcym?

28 Maj 2021
Jaka wykładzina sprawdzi się w pokoju dziecięcym?

Na co zwrócić uwagę, wybierając dywan ?

Najlepszym wyborem do pokoju dziecięcego jest wykładzina z gęstym krótkim runem, najlepiej wykonana z weluru lub polipropylenu. Taki materiał  nie będzie się odgniatał i nie będzie gromadził kurzu we włóknach. Dzięki temu wykładzina z powodzeniem może być położona w pokoju małych alergików. Ponadto krótkie runo ułatwia usuwanie zabrudzeń i utrzymanie wykładziny w czystości. 

Niemniej istotne jest, aby zwrócić uwagę na to, czy wykładzina przeznaczona do pokoju dziecka jest bezpieczna dla zdrowia malucha. Kupując dywan warto upewnić się, że produkt ma wszystkie niezbędne atesty.

Odpowiedni wybór koloru i wzoru wykładziny może wpłynąć nie tylko na efekt wizualny, ale także mieć duże znaczenie dla funkcjonalności wykładziny. Niewielki pokój niemowlaka rozjaśnią i optycznie powiększą beżei pastelowe kolory, a krainę zabawy sześciolatka doskonale uzupełnią ciemniejsze barwyi duże wzory(np. wykładzina PLAYGROUND), na których plamy będą mniej widoczne.

Dlaczego wykładzina dywanowa do pokoju  dziecka jest dobrym wyborem?

Jeśli w całym domu króluje dębowy parkiet, a Ty chcesz utrzymać spójną estetykę we wszystkich pomieszczeniach, w pokoju dziecięcym warto położyć wykładzinę dywanowąz kilku powodów:

•     zapewnia odpowiednią izolację cieplną– co (w odróżnieniu od zimnej posadzki) jest ważne, gdyż dzieci uwielbiają spędzać czas na wielogodzinnych zabawach na podłodze, chodząc po niej gołymi stopami, często się kładąc, a nawet zasypiając,

•   zabezpiecza przed wypadkamimiękka i antypoślizgowa nawierzchnia chroni przed nieprzyjemnymi i niebezpiecznymi skutkami upadków, które często zdarzają się maluchom, 

•   zapewnia odpowiednią izolację akustyczną– co może okazać się szczególnie przydatne, jeśli nasi sąsiedzi skarżą się na hałasy, gdy dziecko, skacze, biega, trenuje talent wokalny lub zaczyna naukę gry na instrumencie, 

•   jest uniwersalna i praktyczna– bez problemu można pokryć nią całą podłogę lub jej część i stworzyć wydzielone miejsce do zabawy. Łatwo ją przyciąć i dopasować do wnętrz o każdym metrażu oraz pomieszczeń o najbardziej nietypowym kształcie. Brzegi wykładziny można schować pod listwami przypodłogowymi, dzięki czemu nie będą się strzępić i podwijać.

Jaką wykładzinę dywanową wybrać?

Jeśli zastanawiasz się, którą wykładzinę dywanową wybrać do pokoju dziecka, odpowiedź jest prosta – taką, która najbardziej rozbudzi jego wyobraźnię! Niezawodna będzie wykładzina z motywem bajki Disney’owskiej, która z pewnością ucieszy zarówno dziewczynki, jak i chłopców!

Wykładziny DISNEY to duży wybór modeli, wzorów i kolorów, które spełnią dziecięce marzenia. Użycie specjalnej technologii Frise sprawia, że wykładzina łączy delikatność materiału i ponadprzeciętną funkcjonalność. Miękkai miła w dotyku strukturado złudzenia przypominająca wełnę tworzy powierzchnię odporną na ścieranie i odkształcenia. Wykładzina jest łatwa w  utrzymaniu w czystościi zachowuje nieskazitelny wygląd przez wiele lat. 

Seria wykładzin dywanowych Kids to obszerny katalog różnych produktów stworzony, by sprostać oczekiwaniom i potrzebom maluchów. Odpowiednia wysokość runa zapewnia pełne bezpieczeństwo użytkowania, a efektowne, barwne motywybędą niekwestionowaną ozdobą każdego dziecięcego pokoju.

 

 

 


 

  • Oferta

WORLD OF CARS niebieski

już od 36.75 zł/m2
WORLD OF CARS niebieski