Blog

Poznaj jesienne aranżacje dywanowe

8 Październik 2021
Poznaj jesienne aranżacje dywanowe

Okres jesienno-zimowy, to czas gdy mamy ochotę otaczać się przedmiotami, które są miłe w dotyku. Letnie, bawełniane dodatki zamieniamy na swetry z wełną i częściej sięgamy po pluszowe koce i polarowe okrycia. Wakacyjne pamiątki znad morza ustępują miejsca jesiennym dekoracjom, takim jak bukiety z suszonych kwiatów, sezonowe warzywa ozdobne i owoce w pięknych misach, czy też zasłony z motywem jesiennych liści. Chętniej też rozkładamy dywany, które pomagają stworzyć przytulny klimat.

Wnętrza tradycyjne

Większość domów jednorodzinnych, w których mieszkają rodzice z dziećmi, a nierzadko i z dziadkami, urządzona jest w tradycyjny sposób i nie wybrano dla nich konkretnego stylu. W takich wnętrzach znajdziemy meble, które można kupić w każdym salonie meblowym. Największy wpływ na charakter wnętrza mimo wszystko ma ich kolor, układ i wybrane dodatki.

Chcąc stworzyć jesienny i przytulny klimat w klasycznie urządzonym salonie, warto wybrać odpowiedni dywan i dodatki, biorąc pod uwagę:

●        dominujące kolory;

●        ilość dziennego światła wpadającego do pomieszczenia;

●        metraż pokoju;

●        styl wyposażenia – lamp, mebli itp.

Jeśli w salonie dominują ciemne kolory, np. bordo i chłodniejsze szarości, wybierz dywan w ciepłym kolorze, np. złotym. Doskonałym wyborem będzie dywan Nowoczesny Kosmo z motywem kolorowej mozaiki, gdzie w pierwszej chwili zobaczymy żółte, pomarańczowe i różowe romby na jasnym tle. Ten model będzie pięknie wyglądać obok brązowej kanapy i foteli oraz stolika z naturalnego drewna, na którym postawić można Halloweenową dynię, kosz z dojrzałymi jabłkami lub świeczki zapachowe.

Pięknym jesiennym akcentem w salonie, w którym dominują ciemne kolory będzie żółto-złoty dywan Shaggy Essence z długim runem dostępny w dwóch kształtach - tradycyjnym prostokątnym i kwadratowym.  Chcąc sprawić, że wystrój nabierze bardziej jesiennego charakteru można skusić się na odpowiednio dobrane zasłony: jednokolorowe lub wzorzyste, ale zbliżone kolorem do dywanu. W ciemnym salonie w ciemnych kolorach powinny znaleźć się jaśniejsze dodatki, np. żółte, pomarańczowe, jasnoczerwone.

 

 

 

 

<a href='https://pl.freepik.com/zdjecia/tlo'>Tło zdjęcie utworzone przez pvproductions - pl.freepik.com</a>

  • Oferta

Dywan shaggy ESSENCE P113A MIĘKKI DO SALONU Z DŁUGIM WŁOSIEM żółty

Dywan shaggy ESSENCE P113A MIĘKKI DO SALONU Z DŁUGIM WŁOSIEM niebieski

Dywan shaggy ESSENCE P113A MIĘKKI DO SALONU Z DŁUGIM WŁOSIEM szary

Dywan shaggy ESSENCE P113A D MIĘKKI Z DŁUGIM WŁOSIEM różowy

Dywan shaggy ESSENCE P113A 2 MIĘKKI DO SALONU beżowy

Dywan shaggy ESSENCE P113A MIĘKKI DO SALONU Z DŁUGIM WŁOSIEM beżowy

Dywan shaggy ESSENCE P113A MIĘKKI DO SALONU Z DŁUGIM WŁOSIEM czarny