Blog

Styl boho – charakterystyka i dobór dodatków

19 Kwiecień 2021
Styl boho – charakterystyka i dobór dodatków

Na początek warto przybliżyć samo znaczenie stylu. Otóż został on zapoczątkowany już w XVIII wieku, osiągnął wielką popularność w modzie jak i we wnętrzach. Co więc sprawia, że go tak kochamy? Jak uzyskać jego pożądany efekt w mieszkaniu?


Słowo „Boho” pochodzi od „la boheme”, co oznacza po francusku cyganerię i to właśnie we Francji ten styl ma swój początek. Cyganeria była to grupa artystów żyjących według własnych zasad. Po rewolucji w 1799 roku wielu działających artystów straciło swój dorobek, przez co musieli zmienić swój styl życia na nomadyczny i minimalistyczny, zupełnie przeciwstawnie do ogólnie przyjętych norm.


Artyści nosili zniszczone i luźne ubrania uznawane w tamtym okresie za niemodne . Komponowali je intuicyjnie, z dostępnych elementów nie zważając na modę. Tak samo wyglądały u nich wnętrza. Przodowała swoboda twórczości, wolność i niezależność. W okresie romantyzmu ten styl powrócił i został doceniony oraz uznany za niezwykle oryginalny. Pod koniec lat 60 XX wieku powrócił w wersji hippie.


Czym charakteryzuje się styl BOHO?


Styl BOHO to połączenie pozornie niepasujących do siebie materiałów i wzorów według własnego gustu. Najważniejsza jest nasza swoboda, fantazja i wygoda. Takie wnętrza świetnie nadają się do odpoczynku wśród swoich ulubionych przedmiotów. Gromadzimy tkaniny, kolory, dekoracyjne dodatki, materiały i wzory etniczne. Tutaj możemy pozwolić sobie na kreatywność i osobiste akcenty takie jak pamiątki z podróży, sentymentalne przedmioty czy pocztówki. Na podłodze leżą kolorowe dywany i miękkie poduszki.


Przychodzimy do Państwa z pomocą i przedstawiamy naszą najnowszą kolekcję dywanów „Boho”. Charakteryzuje ją przede wszystkim:

  • szeroki wybór – od prostych, jednokolorowych wzorów takich jak dywan shaggy P113A, po etniczne wzory jak dywan shaggy G940B
  • miękkie i wysokie runo – aż 40 milimetrów
  • wysoka jakość wykonania
  • frędzle, które nadają oryginalności we wnętrzu i wielkości dywanowi (dodatkowe 11,5 cm)


„Boho” bazuje na naturalności i swobodzie – takie są właśnie nasze produkty. Dzięki temu możemy dopasować je do niemalże każdego wnętrza. Wykonane zostały z przędzy polipropylenowej metodą dwóch skręconych nitek, nadając dywanowi wygląd przypominający wełnę, jednak zachowując wszystkie zalety dywanów syntetycznych.
Zachęcamy do zapoznania się z całą kolekcją dywanów „Boho”tutaj – i wyrażenia swojej opinii.

 

 

 

 
 

  • Oferta

Nowość
Dywan shaggy VERSAY BOHO Q744A szary

Nowość
Dywan shaggy VERSAY BOHO Q744A szary

Nowość
Dywan shaggy VERSAY BOHO Q744A kremowy

Nowość
Dywan shaggy VERSAY BOHO Q266A szary

Nowość
Dywan shaggy VERSAY BOHO Q266A kremowy

Nowość
Dywan shaggy VERSAY BOHO Q265A szary

Nowość
Dywan shaggy VERSAY BOHO Q265A szary

Nowość
Dywan shaggy VERSAY BOHO Q265A kremowy

Nowość
Dywan shaggy VERSAY BOHO Q262A szary

Nowość
Dywan shaggy VERSAY BOHO Q262A kremowy

Nowość
Dywan shaggy VERSAY BOHO DB13A szary

Nowość
Dywan shaggy VERSAY BOHO DB13A kremowy

Nowość
Dywan shaggy VERSAY BOHO DA07B kremowy

Nowość
Dywan shaggy VERSAY BOHO DA07A szary

Nowość
Dywan shaggy VERSAY BOHO DA03B kremowy

Nowość
Dywan shaggy VERSAY BOHO DA03A szary