Blog

Dywany w pastelach – najmodniejsze kolory tej wiosny

12 Marzec 2021
Dywany w pastelach – najmodniejsze kolory tej wiosny

Pięknie i miękko pod stopami

Dywan, który jest odpowiednio dobrany pod względem kształtu, wielkości, koloru i faktury, będzie stanowić idealną ozdobę każdego pomieszczenia, nawet kuchni. Tak, nawet kuchni, albowiem nieduży dywan w tym pomieszczeniu może stanowić idealne uzupełnienie jej wystroju oraz funkcjonalności.

Zanim przejdziemy do mody i kolorów, zastanówmy się najpierw, jakie funkcje powinien posiadać dywan, który planujemy zakupić:

- długość runa– dzielimy je na trzy kategorie – dywany sznurkowe, które właściwie nie posiadają tak charakterystycznego dla dywanów włosa, dywany klasyczneo runie długości ok. 15 mm oraz dywany shaggy, które rozpoznać można po długim, przyjemnym i kudłatym włosie, osiągającym w niektórych modelach nawet 50 mm;

- stopień przewodnictwa ciepła– kwestia niezwykle istotna i zależna od rodzaju ogrzewania oraz rodzaju podłogi. Jeśli posiadamy w danym pomieszczeniu ogrzewanie podłogowe, ważne jest aby dywan, który rozłożymy na tej podłodze, posiadał wysoki współczynnik przewodnictwa ciepła i tym samym nie blokował jego przepływu. Z drugiej strony, jeśli posiadamy podłogę betonową, kamienną lub pokrytą płytkami, lecz bez podłogowego ogrzewania, wówczas lepiej wybrać dywan, który będzie izolować od zimnej posadzki;

- łatwość utrzymania w czystości– jeśli jesteśmy zapracowani, nie mamy czasu na skomplikowane i specjalistyczne prania dywanów, a jedynie chcemy go od czasu do czasu odkurzyć, to najlepiej wybrać model sznurkowy lub propozycję z kolekcji nowoczesnej. Dywany o długim włosie i te z włókien naturalnych (wełniane), wymagają delikatniejszego i bardziej precyzyjnego czyszczenia;

- trwałość– współczesne dywany z włókien syntetycznych są produkowane w taki sposób, aby dawać maksymalnie przyjemne wrażenia wizualne i dotykowe przy jednoczesnej zwiększonej odporności na ścieranie, blaknięcie oraz odkształcanie; nie musimy zatem martwić się, że częste odkurzanie, energiczne dzieci i zwierzęta domowe, szybko zniszczą nasz dywan.

Moda w 2021 roku

Moda na kolory pastelowe, zarówno wśród odzieży, jak i w elementach wystroju wnętrz, trwa już kilka lat. Delikatne, stonowane, jasne odcienie, dobrze „czują się” w skromnym towarzystwie choć jednej zdecydowanej barwy, która podkreśli czystość i delikatność pasteli.

Warto wiedzieć, że Pantone Color Instituteco roku wybiera najmodniejszy kolor. Rok 2020 przemknął nam pod szyldem barwy niebieskiej, a w 2021 r. Pantone wybrał aż dwa kolory, które będą nam towarzyszyć przez najbliższe miesiące. Są to:

- Ultimate Grey – „uspokajająca szarość” (17-5104);

- Illuminating – „słoneczna żółć” (13-0647).

Te dwa kolory idealnie się uzupełniają i pasują do niemal każdego pomieszczenia. 

Wnętrze w zgodzie z aktualną modą

Szarości są domeną wnętrz urządzonych w stylu nowoczesnym, loftowym, nowojorskim i skandynawskim i to właśnie przytulne dywany doskonale wkomponowują się w te przestrzenie. Do surowego wnętrza nowoczesnego oraz dużych przestrzeni loftowych polecamy dywany z długim włosem, które wypełnią i ocieplą wystrój, jak np. dywan Shaggy Essence P113A w modnej, jednolicie żółtej barwie. Stworzy on idealną kompozycję z betonową podłogą, szarą kanapą lub dużymi szklanymi przestrzeniami. Będzie również właściwym dodatkiem do przestronnego biura w szklanym biurowcu.

W kolekcji dywanów ekskluzywnychi nowoczesnychznaleźć można modele o wzorach przypominających obrazy współczesnych malarzy i jednocześnie doskonale oddających ducha obecnej, skomplikowanej sytuacji na świecie, przy jednoczesnym zachowaniu modnej kolorystyki. Doskonałym przykładem jest właśnie dywan ekskluzywny FEYRUZ DP57A SHRINK FFS SZARY, który wygląda niczym współczesne płótno geometryczne.

Jeśli szukamy czegoś bardziej uniwersalnego, co wpasuje się w każdy styl, ale jednocześnie będzie pokryte modnymi kolorami i wzorami, to warto spojrzeć na dywan nowoczesny LAZUR C941A. Harmonijne połączenie szarości, żółtego i bieli wpadającej w ecru, ozdobione wariacją na temat niezwykle modnej marokańskiej koniczyny, doskonale wpasowuje się w aktualne trendy.

W dziecięcym pokoju

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby do pokoju naszej pociechy również zawitała moda. Dział dziecięcy pełen jest pięknych dywanów, dla których tłem są szarości. Doskonałym przedstawicielem tegorocznych barw Pantone, jest dywan dziecięcy LUNA DS80A EYM przedstawiający dwa żółte lisy na tle szarego gwieździstego nieba. Ten wyjątkowo piękny model, dostępny w kilku wersjach rozmiarowych, przypadnie do gustu zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom. 

Jeśli ktoś nie przepada za żółtym kolorem, zawsze może wybrać połączenie z pastelowym różem w postaci uśmiechniętego słońca lub szaro-niebieski plaster miodu.

  • Oferta

Nowość
Dywan nowoczesny LAZUR H161A DARK szary

Nowość
Dywan nowoczesny LAZUR H108A TURQUOIS biały

Nowość
Dywan nowoczesny LAZUR D255A A/MAVI szary

Nowość
Dywan nowoczesny LAZUR D253A A/MAVI szary

Nowość
Dywan nowoczesny LAZUR D252A A/KLILA szary

Nowość
Dywan nowoczesny LAZUR D242A MAV/KLILA biały

Nowość
Dywan nowoczesny LAZUR C980B /ROSE szary

Nowość
Dywan nowoczesny LAZUR C947I /GRAY biały

Nowość
Dywan nowoczesny C947A LAZUR biały

Nowość
Dywan nowoczesny LAZUR C946B /ROSE szary

Nowość
Dywan nowoczesny LAZUR C945M /TURQUOIS szary

Nowość
Dywan nowoczesny LAZUR C945C /YELLOW żółty

Nowość
Dywan nowoczesny LAZUR C944I /ORANGE biały

Nowość
Dywan nowoczesny LAZUR C944A /PINK biały

Nowość
Dywan nowoczesny LAZUR C943C DARK_GRAY niebieski

Nowość
Dywan nowoczesny LAZUR C942C DARK/ANTRACITE szary

Nowość
Dywan nowoczesny LAZUR C941A /YELLOW biały

Nowość
Dywan nowoczesny LAZUR C940M DARK/TURQUOIS szary

Nowość
Dywan nowoczesny LAZUR C940B DARK_GRAY niebieski

Nowość
Dywan nowoczesny LAZUR C939B /YELLOW żółty

Nowość
Dywan nowoczesny LAZUR C937C DARK/ROSE szary

Nowość
Dywan nowoczesny LAZUR C574B /TURQUOIS szary

Nowość
Dywan nowoczesny C573I LAZUR biały

Nowość
Dywan nowoczesny LAZUR C573A /TURQUOIS biały

Nowość
Dywan nowoczesny LAZUR C569K /DARK szary

Nowość
Dywan nowoczesny LAZUR C569B /TURQUOIS szary