Blog

Jednokolorowy dywan w sypialni – wady i zalety

5 Marzec 2021
Jednokolorowy dywan w sypialni – wady i zalety

Ciężko ukryć, że w naszej ofercie można znaleźć dziesiątki przeróżnych dywanów. Od prostych, jednokolorowych po takie z pojedynczym wzorem, kończąc na wielobarwnych.


Myśląc o dywanie do sypialni, najprawdopodobniej widzimy przed oczami dywany indyjskie. Takie, które zachwycają nas paletą barw, oraz etnicznymi bądź geometrycznymi wzorami w stylu lat 60. Jednak podczas planowania aranżacji swojej sypialni, warto zwrócić uwagę na nowoczesne dywany jednokolorowe. Posiadają one mnóstwo zalet. Przede wszystkim nie wyjdą już z mody. Do wybranego koloru można dobrać wiele dodatków, a jeżeli zdecydujemy się na mniej neutralny kolor, to może on być elementem dominującym we wnętrzu.


Co więcej, w zależności od odcienia, dywan może optycznie powiększyć bądź zmniejszyć pokój. Warto też zwrócić uwagę na kolor dywanu. Zieleń, błękit czy fiolet — takie kolory będą ochładzać temperaturę — zaś wszelkie rudości, żółcie i brązy spowodują, że całość będzie bardziej ciepła i niekiedy przytulniejsza.
Warto też wspomnieć o minusach jednokolorowych dywanów. Z pewnością ich utrzymanie w czystości jest trudniejsze, jeżeli zależy nam na nieustającym, nieskazitelnym wyglądzie. Wzorzyste dywany łatwiej znoszą zagniecenia od nogi krzesła czy drobne plamki.


Podsumowując, czy gładki dywan to dobry wybór do sypialni? Bez wątpienia. Najlepiej dobrać go do klimatu, jaki chcemy osiągnąć. Dywany jasne w połączeniu z dębowymi, ciemnymi dodatkami na przykład ramy łóżka, będą świetnie kontrastować i dodadzą subtelnej elegancji. Łącząc ciemne dywany z podobnymi tapetami i dodatkami, uzyskamy z kolei bardzo klimatyczny nastrój utrzymany zgodnie z estetyką art déco.

Wszystkie dywany jednokolorowe można zobaczyć — tutaj —.

  • Oferta

DYWAN ESSENCE P113A MIĘKKI DO SALONU Z DŁUGIM WŁOSIEM czarny

DYWAN ESSENCE P113A MIĘKKI DO SALONU Z DŁUGIM WŁOSIEM kremowy

DYWAN ESSENCE P113A MIĘKKI DO SALONU Z DŁUGIM WŁOSIEM szary

DYWAN ESSENCE P113A MIĘKKI DO SALONU Z DŁUGIM WŁOSIEM terakota

Dywan ekskluzywny DYWAN ESSENCE P113A DO SALONU Z DŁUGIM WŁOSIEM niebieski

Dywan shaggy DYWAN ESSENCE P113A MIĘKKI DO SALONU Z DŁUGIM WŁOSIEM żółty

Dywan shaggy DYWAN ESSENCE P113A MIĘKKI DO SALONU Z DŁUGIM WŁOSIEM niebieski

Dywan shaggy DYWAN ESSENCE P113A MIĘKKI DO SALONU Z DŁUGIM WŁOSIEM szary

Dywan shaggy DYWAN ESSENCE P113A D MIĘKKI Z DŁUGIM WŁOSIEM różowy

Dywan shaggy DYWAN ESSENCE P113A 2 MIĘKKI DO SALONU beżowy

Dywan shaggy DYWAN ESSENCE P113A MIĘKKI DO SALONU Z DŁUGIM WŁOSIEM beżowy

Dywan shaggy DYWAN ESSENCE P113A MIĘKKI DO SALONU Z DŁUGIM WŁOSIEM czarny