Blog

Dywan jako wyciszenie pomieszczenia

20 Czerwiec 2020
Dywan jako wyciszenie pomieszczenia

Dzisiejszy świat zmusza nas do życia w nieustającym zgiełku, nic więc dziwnego, że każdy z nas chciałby raz na jakiś czas odpocząć we własnych czterech ścianach od otaczającego hałasu. Nie zawsze jest to jednak możliwe – ujadający pies, kłótnia sąsiadów, gra na skrzypcach czy głośna muzyka mogą skutecznie utrudnić chwile odpoczynku we własnym mieszkaniu, tym samym zaś wywoływać złe samopoczucie, jak również zakłócać sen. Czy można temu zapobiec i zamienić dom w swoistą oazę spokoju? Z drugiej strony, zdarzają się sytuacje, gdy sami będziemy potrzebować sposobu na zminimalizowanie ilości dźwięków dobiegających z naszych domów. Skłaniać mogą nas do tego nietypowe hobby, prowadzenie nocnego trybu życia, posiadanie zwierzęcia czy nawet wychowywanie dzieci. Nie pomaga też fakt częstego wyboru paneli jako pokrycia podłogowego – jest to świetny przewodnik wszelkiego rodzaju hałasu.

            Wiadomym jest, że sąsiedzi bywają różni i porozumienie w niektórych przypadkach może być wręcz nieosiągalne. Warto więc pochylić się nad kwestią wycieszenia mieszkania, by zapewnić komfort sobie i współmieszkańcom. Wyróżnić można wiele sposobów – od uczynienia pomieszczeń „miękkimi”, przez zastosowanie poduszek, zasłon i innych tego typu, przez izolację ścian, aż do domowych ekranów akustycznych. Jednak jeden z nich jest wyjątkowo prosty, a jednocześnie skuteczny – mowa o wygłuszeniu podłogi za pomocą dywanu. Co więcej, sprawdza się on w obu wymienionych wcześniej przypadkach. Tak więc, prócz funkcji czysto dekoracyjnych (ale nie tylko, dzięki niemu uzyskać można bowiem między innymi ciekawy efekt przestrzeni) pełni również tę, która umożliwi nam uzyskanie ciszy we własnych czterech kątach, jak również zapewnienie jej sąsiadom.

            Zastosowanie dywanu do wyciszenia pomieszczenie możliwe jest dzięki jego budowie, włókna pozwalają na zmniejszenie przenikania dźwięków oraz uniemożliwiają ich rozchodzenie się w przestrzeni. Kluczowy jest rodzaj dywanu – najskuteczniejsze w tłumieniu hałasu są, rzecz jasna, te o najgrubszych włóknach. Do tego celu idealnie nada się więc dywan wełniany. Jednakże, jeśli z jakiegoś powodu jego zastosowanie będzie niemożliwe, świetnym pomysłem będą także, wyjątkowo popularne ostatnimi czasy, dywany typu shaggy. Jeśli więc wyciszenie mieszkania wydaje się niezbędne, jednak perspektywa przeznaczenia na ten cel kilku tysięcy złotych nie współgra z naszą wizją, warto pomyśleć o zastosowaniu dywanów lub wykładziny dywanowej.

  • Oferta

Nowość
Dywan nowoczesny LAZUR H161A DARK szary

Nowość
Dywan nowoczesny LAZUR H108A TURQUOIS biały

Nowość
Dywan nowoczesny LAZUR D255A A/MAVI szary

Nowość
Dywan nowoczesny LAZUR D253A A/MAVI szary

Nowość
Dywan nowoczesny LAZUR D252A A/KLILA szary

Nowość
Dywan nowoczesny LAZUR D242A MAV/KLILA biały

Nowość
Dywan nowoczesny LAZUR C980B /ROSE szary

Nowość
Dywan nowoczesny LAZUR C947I /GRAY biały

Nowość
Dywan nowoczesny C947A LAZUR biały

Nowość
Dywan nowoczesny LAZUR C946B /ROSE szary

Nowość
Dywan nowoczesny LAZUR C945M /TURQUOIS szary

Nowość
Dywan nowoczesny LAZUR C945C /YELLOW żółty

Nowość
Dywan nowoczesny LAZUR C944I /ORANGE biały

Nowość
Dywan nowoczesny LAZUR C944A /PINK biały

Nowość
Dywan nowoczesny LAZUR C943C DARK_GRAY niebieski

Nowość
Dywan nowoczesny LAZUR C942C DARK/ANTRACITE szary

Nowość
Dywan nowoczesny LAZUR C941A /YELLOW biały

Nowość
Dywan nowoczesny LAZUR C940M DARK/TURQUOIS szary

Nowość
Dywan nowoczesny LAZUR C940B DARK_GRAY niebieski

Nowość
Dywan nowoczesny LAZUR C939B /YELLOW żółty

Nowość
Dywan nowoczesny LAZUR C937C DARK/ROSE szary

Nowość
Dywan nowoczesny LAZUR C574B /TURQUOIS szary

Nowość
Dywan nowoczesny C573I LAZUR biały

Nowość
Dywan nowoczesny LAZUR C573A /TURQUOIS biały

Nowość
Dywan nowoczesny LAZUR C569K /DARK szary

Nowość
Dywan nowoczesny LAZUR C569B /TURQUOIS szary